Od roku 2016 do teď

Za značkou NAUT stojí designéři Lukáš Procházka a Filip Nguyen. Od prvního zavazadla v roce 2016 postupně rozšiřují portfolio a nyní kromě batohů nabízí i menší brašny, tašky nebo oblečení. Na lokální scéně za sebou mají spolupráce s Laformelou, Janem Černým, Petrou Ptáčkovou, zpěvačkou Annet X nebo Footshopem.

Většinu produktů NAUT tvoří variabilní batohy nebo brašny. “Rádi cestujeme, ale neznamená to jen let na druhý konec světa, je to pro nás i cesta do práce nebo na party. Všem těmto cestám naše produkty přizpůsobujeme. Zavazadla mají na cestě pomoci, ne překážet,” říká Lukáš. Batohy a tašky na sebe díky modulárnímu systému navazují, dají se tak kombinovat do menších i větších celků podle typu cesty.

“Posedlost detailem a vliv mých vietnamských kořenů nás vedou k objevování nadčasovosti a preciznosti asijského designu. Například áo dài, tradiční vietnamský oděv, který představuje dokonalé zpracování, vybrané látky i hrdost spojenou s každým zakázkovým kusem. Tyto modely zahrnujeme do našich kolekcí právě proto, že věříme ve stejnou preciznost v každém námi vytvořeném produktu, od nitě po sponu,” dodává Filip.